Homeopatia

Po akupunktúre bola mojou ďalšou voľbou "neškodnej" medicíny homeopatia. Presne zodpovedá zásadám pri liečbe neublížiť. Často sa totiž stretávame s vedľajšími účinkami liekov "klasickej"medicíny. Homeopatiu používal už Hipokrates,aj Paracelsus. Základy modernej homeopatie položil v 18.storočí Samuel Hahnemann.
 
    Základné princípy homeopatie:
Látka,ktorá vo veľkých dávkach vyvolá príznaky choroby,ju v malých dávkach lieči.podobné sa lieči podobným. Napríklad:Fosfor-vyvoláva krvácanie. Mnohonásobne zriedený ako homeopatikum krvácanie zastavuje,zmenšuje. Maximálnym zriedením sa zvyšujú liečebné účinky lieku a zároveň sa stratia jeho jedovaté účinky. Aktivizujú sa vlastné liečebné účinky organizmu. Snahou homeopatie je liečba "celého" pacienta,nie len súčasné ochorenie. Homeopatické lieky sa predpisujú na základe príznakov,aj na základe osobnostnej charakteristiky pacienta.

     Bývajú rôzneho pôvodu:rastlinného,minerálneho, živočíšneho .Je známych do 3000 druhov.Ideálne je predpisovať mono komponentné homeopatiká.Chce to síce viac práce a skúseností,ale ak sa nájde ten pravý liek pre konkrétneho jedinca ,má omnoho lepšie účinky ako komerčné viac komponentné homeopatiká.Pri určitých ochoreniach sú aj tie dobrým pomocníkom a nemali by chýbať v domácej lekárničke.
 
     Homeopatia je bez vedľajších účinkov, bezpečná, kombinovateľná s "klasickou" liečbou. Dosiahnuté výsledky súbežnej liečby môžu byť lepšie,rýchlejšie a následné zdravie pacienta "pevnejšie". Záverom poprosím všetkých,ktorí neuznávajú alternatívnu medicínu, aby zaujali neutrálny postoj k tomu, čo nepoznajú a nevyskúšali a nie negatívny. Ďakujem.

Ak by ste mali záujem o tento druh liečby,je nutná objednávka termínu na tel.čísle:091113080

View the embedded image gallery online at:
http://www.sealyham.sk/index.php/homeopatia#sigFreeId0bb4f102f6